Co se psalo
Hosty literární kavárny oblaží pivo bez bublinek, 24.2.1999, MF, E. Brikcius
  Do mladé literární kavárny zvané Týnská směřují všechny pražské cesty. Ta nejvyšlapanější vede stejnojmennou uličkou ze Staroměstského náměstí. Jde se totiž kolem památné zdi chrámu Panny Marie před Týnem, jejíchž šmouh využil Vladimír Boudník ke svému prvnímu explozionalistickému vystoupení a za níž odpočívá dánský astronom Tycho de Brahe. Identitu ......(plné znění)
V Týnské literární kavárně nabízejí ..., 9.6.1999,Mladá Fronta Dnes, Kat. Kolárová, Lída Olmerová
  Staré Město – Místem, kde si návštěvník může v klidu nad šálkem kávy nebo u půllitru piva prohlédnout zbrusu novou knížku předtím, než si ji koupí, je “Týnská literární kavárna” v domě U Zlatého prstenu. Je totiž propojena s knihkupectvím, které mimo jiné představuje jeden ze dvou vchodů do kavárny. Týnskou literární kavárnu, která před měsícem oslavila rok své existence, si ale neoblíbili jen milovníci literatury, kteří pravidelně chodí na pondělní a středeční literární večery a křty nových knížek. Plno je i o víkendu .......(plné znění)
Proslulé pražské kavárně hrozí zánik, 8.4.2000, Právo,  
  Další existence proslulé literární kavárny v Týnské ulici, kde se již dva roky scházejí přední pražští umělci je vážně ohrožena. Ti se proto rozhodli požádat o pomoc primátora hlavního města Jana Kasla.
  Osobnosti kulturního života, které se v kavárně setkávají se proto obrátily v otevřeném dopise na primátora aby se osobně zasadil o zachování současné podoby kavárny ...... (plné znění)
Týnská kavárna končí, nikde zastání nenašla, 4.5.2000, Právo, Michal Hrbek
  Smutečním pochodem před pražskou radnici, zakončili ve středu odpoledne dvouleté fungování Týnské literární kavárny její provozovatelé a návštěvníci, kteří nenašli nikde zastání.
  Desítky lidí následovaly centrem města dřevěnou rakev za doprovodu tklivé cikánské hudby. Průvod se zastavil až na schodech magistrátu, kde se s přítomnými rozloučil provozovatel kavárny Martin Kotas krátkým “smutečním” projevem.
  Galerie hlavního města, ...... (plné znění)
Proslulá kavárna se zdá špinavá, 4.5.2000, Blesk, Helena Cejpová
  Staré Město – Kuriózním pohřebním průvodem, v jehož čele bavili davy turistů romští hudebníci, ukončila včera svou činnost Týnská literární kavárna. Smlouvu s provozovateli podniku totiž po dvou letech neprodloužila Galerie hlavního města Prahy, v jejíž prostorech originální osvěžovna sídlila. Galerii vadilo prý nečisté prostředí kavárny, jejíž kulturní pořady navštěvoval i Eugen Brikcius či Tomáš Halík.
  Za dva roky se pod vedením Martina Kotase a Martina Šnobla z tichého místa v Týnské ulici sousedícího přímo ....(plné znění)
Smuteční pochod ohlásil konec kavárny, 4.5.2000, Z.N., (rk)
  Praha (rk) – Předávání prázdné rakve představitelům pražské radnice a symbolickým pohřebním průvodem za účasti sedmdesáti lidí chtěli včera upozornit provozovatelé Literární kavárny v Týnské ulici primátora na její současný osud. Zároveň poukazovali na důvodu, které Galerii hlavního města Prahy jako majitele prostor k výpovědi vedly.
“Akci vnímáme jako poslední možnost otevřeně se pana primátora zeptat, .....(plné znění)
Rakev, 4.5.2000, Več.Praha, (jar)
  Rakev s pozůstatky Týnské literární kavárny donesl smuteční průvod za doprovodu cikánské muziky primátoru Janu Kaslovi až na radnici. Zhruba stovka mladých lidí tak protestovala proti rozhodnutí Galerie hl.m. Prahy zrušit k poslednímu dubnu smlouvu se současnými nájemci ..... (plné znění)
Pieta za kavárnu, 4.5.2000, Metro, Alexandr Lukeš
  Účastníci smutečního průvodu, provozovatelé a příznivci Týnské literární kavárny, prošli včera městem se symbolickou rakví. Vyjádřili tak nesouhlas s tím, že provoz kavárny ukončila k 30.4. Galerie hl. města Prahy, jíž patří budova, ve které zařízení sídlilo. ..... (plné znění)
Lidé přinesli rakev před ..., 4.5.2000, Mladá Fronta Dnes,  
  Praha – Zhruba stovka lidí v černých oblecích následuje čtyři muže, kteří na svých ramenou nesou dřevěnou rakev. Náhodní chodci se při pohledu na smuteční průvod tváří zcela zmateně, nevědí, jestli se mají smát a považovat celou akci za recesi, nebo zvážnět jako při smutečném pohřbu. Ostatky uvnitř rakve však nepatří lidské bytosti, ale literární kavárně v Týnské ulici, kterou majitel, Galerie hlavního města, v těchto dnech současnému provozovateli odebral a na nového vypsal ..... (plné znění)
Změna nájemců v Týnské kavárně vyvolala kritiku stálých návštěvníků, 15.5.2000, MF, Eduard Freisler
  Staré Město – Odchod nájemců Týnské kavárny, která je ve vlastnictví Galerie hlavního města, vyvolal údiv a nevoli nejen mezi provozovateli, ale také mezi návštěvníky populárního místa. Nejednotně se k celé záležitosti také vyjádřili představitelé magistrátu.
“Nesouhlasím s tím, že ředitel galerie Jaroslav Fatka tento krok učinil bez informování svých nadřízených, na druhé straně však musím na jeho obranu říci, ..... (plné znění)
Lidé přinesli rakev, 9.5.2000, Mladá Fronta Dnes, Události Týdne
  Praha – Zhruba stovka lidí v černých oblecích následuje čtyři muže, kteří na svých ramenou nesou dřevěnou rakev. Náhodní chodci se při pohledu na smuteční průvod tváří zcela zmateně, nevědí, jestli se mají smát a považovat celou akci za recesi, nebo zvážnět jako při smutečném pohřbu. Ostatky uvnitř rakve však nepatří lidské bytosti, ale literární kavárně v Týnské ulici, kterou majitel, Galerie hlavního města, v těchto dnech současnému provozovateli odebral a na nového .... (plné znění)
Místo kavárny noční klid, 10.5.2000, Literární noviny, Jarmila Johnová
  Okolí Týnské ulice na pražském Starém Městě, kudy dříve proudily jen davy turistů od jednoho Macdonalda k druhému (Igor Malijevský v LtN č. 11), před dvěma lety ožilo. Tehdy si vydavatelství Argo – Kolportér pronajalo od Galerie hlavního města Prahy přízemí gotického domu U prstenu pro knihkupectví a kavárnu. Zatímco v horních patrech, kde je expozice českého umění 20. století , vládne muzeální klid, v Týnské literární kavárně to donedávna ..... (plné znění)
Za Prahu bez studentů, literátů a vůbec živlů!, 11.5.2000, Mladá Fronta Dnes, Martin C. Putna
  Vysoce vážený primátore hlavního města Prahy, pane Jene Kasle,
Dovolte mi, abych Vám jménem všech slušných občanů Prahy vyjádřil hluboké poděkování za to, jak rázně jste centrum naší stověžaté matičky zbavil neužitečného pseudokulturního centra – takzvané Týnské literární kavárny. Pozornosti Vašich bdělých úředníků neušlo, co se v “literárce”, ve stínu slavného Týnského chrámu, děje” každý den se tady scházeli studenti, básníci, výtvarníci, učitelé z univerzity, filmaři a vůbec podezřelí živlové. Bývalo jich tu tolik, ..... (plné znění)
Literární kavárna opět v provozu, 26.5.2000, Metro, Metro,ČTK
  Staré Město - Novým provozovatelem Týnské literární kavárny je od včerejška nakladatel a knižní distributor Zdeněk Cibulka. O věhlas této kavárny se však zasloužil její dřívější nájemce firma Kolportér, s níž však Galerie hl.m. Prahy, .....(plné znění)